"Živá" hudba ke svatebnímu obřadu (jak civilnímu tak církevnímu) v podání Rubin Quartet přispívá ke slavnostnímu rázu tohoto výjimečného životního okamžiku.

Rubin Quartet svým klientům nabízí hudební doprovod svatebního obřadu klasickým i netradičním způsobem. Díky jeho žánrově širokému repertoáru doprovází  také svatební hostiny, welcome drinky či první tanec novomanželů.

Cena je dohodou, odvíjí se od délky požadovaného vystoupení (standardní je 60 minut) a časové a finanční náročnosti na dopravu.
Na rozšířené produkce poskytuje výraznou slevu - zkrátka hodně muziky za rozumnou cenu!

Rubin Quartet nahrál CD s 62 krátkými ukázkami známých skladeb a písní. Z něj si snoubenci mohou vybrat svatební pochod a hudbu k výměně prstýnků.  Pod tlačítkem MÉDIA naleznete odkazy na naše audio a video nahrávky.
 
   
 

HUDEBNÍ DOPROVOD CIVILNÍHO SVATEBNÍHO OBŘADU

Rubin Quartet začíná hrát zpravidla 15 minut před svatebním obřadem. Na místo konání svatby přicházejí první hosté a hudba navozuje slavnostní atmosféru. 
Samotný obřad začíná svatebním pochodem. Ženich přichází s maminkou, poté nevěsta s tatínkem. Další možností je, že ženich očekává příchod nevěsty na místě obřadu. Podle toho, jakou z variant snoubenci zvolí, zazní jedna nebo dvě skladby. Svatební pochod je pouze pracovní název, nemusí se vždy jednat o známé svatební pochody od Felixe Mendelssohna Bartholdyho nebo Richarda Wágnera, ale o slavnostní skladbu, kterou si snoubenci mohou vybrat z naší nabídky.

Po příchodu snoubenců následuje proslov oddávajícího, který se zpravidla nedoprovází, aby byla jeho řeč srozumitelná. Poté hudba zazní až při výměně snubních prstenů a u prvního manželského polibku. Snoubenci si opět mohou vybrat skladbu z našeho repertoáru.
Je vhodné, aby v tuto chvíli hudba zněla tiše a nepřehlušila výzvy oddávajícího k podpisu úředních protokolů a jeho závěrečné blahopřání. 
Po podpisech probíhá gratulování svatebních hostů. Nálada se uvolní a proto doporučujeme vybírat hudbu tzv. lehčích žánrů: swingové, populární, filmové či muzikálové melodie. Hudba může také doprovázet následné fotografování nebo zpříjemnit chvíle pro hosty, čekající na novomanžele, kteří se rozhodnou udělat snímky na vzdálenějším místě.HUDEBNÍ DOPROVOD CÍRKEVNÍHO SVATEBNÍHO OBŘADU

Církevní svatební obřad je buď se mší nebo bez ní a tomu odpovídá i jeho délka. Hudba je nedílnou součástí tohoto obřadu a podporuje jeho duchovní rozměr a slavnostní ráz. Počet skladeb a jejich rozvržení během obřadu domlouvají snoubenci s oddávajícím duchovním. Zpravidla zazní během obřadu 2-3 skladby.

Svatební pochod se často hrává i na konci obřadu a doprovází odchod novomanželů od oltáře.HUDBA KE SVATEBNÍM HOSTINÁM A RAUTŮM

Soubor  také velmi často doprovází celou svatební hostinu, první tanec novomanželů  či večerní zábavu.
Kvarteto při produkci taneční hudby využívá samply bicích nástrojů. Naše  houslistka může některé klasické nebo populární písně zpívat.
DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Snažíme se vyjít vstříc estetickým požadavkům našich klientů a přizpůsobujeme tomu i své oblečení.
Hráváme v bílé, smetanové, červené, tyrkysové, fialové, stříbrné či zlaté barvě v kombinaci s černou. 

Hrajeme v interiérech i exteriérech. Při venkovních akcích, kdy teplota klesne pod 15°C nelze počítat s příliš dlouhými produkcemi.

Více o souboru Rubin Quartet a jeho účinkování na koncertech a společenských akcích se dozvíte na
www.rubin-strings.comChcete-li se dozvědět více nejen o hudbě na svatbě, ale i o tom "Jak se dělá svatba", můžete se nechat inspirovat knihou stejného názvu od autorky Patricie Janečkové, kterou zakoupíte zde: Jak se dělá svatba
MÍSTA, KDE JSME HRÁLI:

Praha:
Vrtbovská zahrada
Vyšehrad
Obecní dům
Dům U Kamenného zvonu
Strahovský klášter
Břevnovský klášter
Klementinum
Kaiserštejnský palác
Kounický palác
Pachtův palác
Staroměstská radnice
Novoměstská radnice
Týnský chrám
Kostel sv. Tomáše
Kostel sv. Jiljí
Kostel sv. Jana Na prádle
Kostel sv. Michala v Jirchářích
Kaple Sacre Coeur
Trojský zámek
Libeňský zámeček
Letenský zámeček
Hanavský pavilon
Chateau St. Havel
Richterova vila
Pelléova vila
Ledeburská zahrada
Botanická zahrada
Palácové zahrady
Havlíčkovy sady
Riegrovy sady
Nebozízek
Petřínské terasy
Housle u Lysolají
Golf Hostivař

Hotely v Praze:
Crowne Plaza
Green Yacht
Kempinski
Mandarin Oriental
Praha

Hotely:
Ratboř - Kotěra
Senohraby - Sen

Hrady, zámky a další místa:
Bon Repos
Veltrusy
Karlštejn
Konopiště
Lednice
Mcely
Loučeň
Zbiroh
Sychrov
Liblice
Jemniště
Štiřín
Okoř
Průhonice
Kačina
Kostelec nad Černými lesy
Dětenice
Lemberk
Berštejn
Tvoršovice
Poděbrady - Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Hradec Králové - Muzeum východních Čech