"Živá" hudba ke svatebnímu obřadu (jak civilnímu tak církevnímu) v podání Rubin Quartet přispívá ke slavnostnímu rázu tohoto výjimečného životního okamžiku.

Rubin Quartet svým klientům nabízí hudební doprovod svatebního obřadu klasickým i netradičním způsobem. Díky jeho žánrově širokému repertoáru doprovází  také svatební hostiny, welcome drinky či první tanec novomanželů.

Cenu za vystoupení určuje jeho délka (standardně 60 minut) a finanční a časová náročnost na dopravu. Soubor poskytuje výraznou slevu na prodloužená vystoupení – zkrátka hodně muziky za rozumnou cenu!

Pod tlačítkem MÉDIA jsou odkazy na audio a video nahrávky. Zde je možné vybrat svatební pochod a hudbu k výměně prstenů.
 
   
 

HUDEBNÍ DOPROVOD CIVILNÍHO SVATEBNÍHO OBŘADU

Rubin Quartet začíná hrát zpravidla 15 minut před svatebním obřadem. Na místo konání svatby přicházejí první hosté a hudba navozuje slavnostní atmosféru. 

Samotný obřad začíná svatebním pochodem. Ženich přichází s maminkou, poté nevěsta s tatínkem. Další možností je, že ženich očekává příchod nevěsty na místě obřadu. Podle toho, jakou z variant snoubenci zvolí, zazní jedna nebo dvě skladby. Svatební pochod je pouze pracovní název, nemusí se vždy jednat o známé svatební pochody Felixe Mendelssohna Bartholdyho nebo Richarda Wágnera. Snoubenci si samozřejmě mohou vybrat jinou slavnostní skladbu z repertoárové nabídky souboru.

Po příchodu snoubenců následuje proslov oddávajícího, který se zpravidla nedoprovází, aby byla jeho řeč srozumitelná. Hudba zazní až při výměně snubních prstenů a u prvního manželského polibku. Snoubenci si opět mohou vybrat skladbu z repertoáru.

Při podpisu úředních protokolů a závěrečném blahopřání oddávajícího by hudba měla znít tiše.

Po podpisech probíhá gratulování svatebních hostů. Nálada se uvolní a proto je lepší vybírat z hudby tzv. lehčích žánrů: swingové, populární, filmové či muzikálové melodie. Hudba může také doprovázet následné fotografování nebo zpříjemnit chvíle pro hosty, čekající na novomanžele, kteří se rozhodnou udělat snímky na vzdálenějším místě.HUDEBNÍ DOPROVOD CÍRKEVNÍHO SVATEBNÍHO OBŘADU

Církevní svatební obřad je buď se mší nebo bez ní a tomu odpovídá i jeho délka. Hudba je nedílnou součástí tohoto obřadu a podporuje jeho duchovní rozměr a slavnostní ráz. Počet skladeb a jejich rozvržení během obřadu domlouvají snoubenci s oddávajícím duchovním. Zpravidla zazní během obřadu 2-3 skladby.

Svatební pochod se často hrává i na konci obřadu a doprovází odchod novomanželů od oltáře.HUDBA KE SVATEBNÍM HOSTINÁM A RAUTŮM

Soubor také velmi často doprovází celou svatební hostinu, první tanec novomanželů či večerní zábavu. Houslistka může některé klasické nebo populární písně zpívat.DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Rubin Quartet vychází vstříc estetickým požadavkům klientů a přizpůsobuje tomu i své oblečení. Vystupuje v bílé, smetanové, červené, tyrkysové, fialové, stříbrné či zlaté barvě v kombinaci s černou. Pro vystoupení souboru je třeba zajistit prostor minimální velikosti 3x3 metry chráněný před přímým sluncem a deštěm.

Pokud jsou akce konané v exteriérech, kdy teplota klesne pod 15°C, nelze počítat s příliš dlouhými produkcemi.

Na místě konání je třeba připravit 4 židle.

Ozvučení souboru v menších prostorech není nutné, protože zvuková kapacita souboru je dostatečná.

Aby se dorovnala síla zvuku kytary k ostatním smyčcovým nástrojům, používá kytarista malý zesilovač. Z tohoto důvodu je potřeba zajistit na místě produkce připojení k elektrické síti. Pokud toto není možné, hraje kytarista na akustickou kytaru s kovovými strunami, což není zvukově optimální. Při akcích konaných v exteriérech to však řeší situaci.

Zde je více o souboru Rubin Quartet a jeho účinkování na koncertech a společenských akcích:
www.rubin-strings.comKniha Patricie Janečkové informuje nejen o hudbě na svatbě: Jak se dělá svatba
MÍSTA, KDE JSME HRÁLI:

Praha:
Vrtbovská zahrada
Vyšehrad
Obecní dům
Dům U Kamenného zvonu
Strahovský klášter
Břevnovský klášter
Klementinum
Kaiserštejnský palác
Kounický palác
Pachtův palác
Staroměstská radnice
Novoměstská radnice
Týnský chrám
Kostel sv. Tomáše
Kostel sv. Jiljí
Kostel sv. Jana Na prádle
Kostel sv. Michala v Jirchářích
Kostel Nejsvětějšího Salvátora
Kaple Sacre Coeur
Trojský zámek
Libeňský zámeček
Letenský zámeček
Hanavský pavilon
Chateau St. Havel
Richterova vila
Pelléova vila
Vila Lanna
Ledeburská zahrada
Botanická zahrada
Palácové zahrady
Havlíčkovy sady
Riegrovy sady
Nebozízek
Petřínské terasy
Housle u Lysolají
Golf Hostivař
Restaurace Salabka
Restaurace Mlýnec

Hotely v Praze:
Crowne Plaza
Green Yacht
Kempinski
Mandarin Oriental
Praha
The Grand Mark Prague
Mandarin Oriental Prague

Hotely:
Ratboř - Kotěra
Senohraby - Sen
Karlštejn – Romantický hotel Mlýn Karlštejn
Popovičky – Park hotel Popovičky

Hrady, zámky a další místa:
Bon Repos
Veltrusy
Brandýs nad Labem
Karlštejn
Konopiště
Lednice
Mcely
Loučeň
Zbiroh
Sychrov
Liblice
Jemniště
Štiřín
Okoř
Průhonice
Kačina
Kostelec nad Černými lesy
Dětenice
Lemberk
Berštejn
Tvoršovice
Savoia Castle
Choltice
Svijany
Niměřice
Zvířetice
Poděbrady - Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Hradec Králové - Muzeum východních Čech Farma Michael
Mlýn Davídkov